ue_logo

O firmie

Z przyjemnością i satysfakcją proponuję Państwu współpracę z naszą firmą, która powstała w marcu 1991 roku jako "Koli" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Świadczymy usługi w zakresie niezależnych inspekcji i nadzorów oraz pomiarów i badań nieniszczących (NDT).

Ponadto służymy doradztwem i szeroką ofertą aparatury, wyposażenia i materiałów do badań metodami nieniszczącymi w oparciu o reprezentację czołowych producentów zagranicznych i/lub własne opracowania i patenty.

Specjalizujemy się głównie w nieniszczących badaniach metodami elektromagnetycznymi (MT, ACFM) i ultradźwiękowymi (UT, UTT, PAUT) złączy spawanych, odkuwek i odlewów w konstrukcjach urządzeń pracujących w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rafineryjnym, celulozowo-papierniczym, energetyce i innych.

Doświadczona i wyspecjalizowana kadra, nowoczesna aparatura i wyposażenie, uprawnienia zawodowe oraz referencje od renomowanych klientów krajowych i zagranicznych ośmielają nas zaprosić Państwa do współpracy i zapewnić, że powierzone nam zadania wykonamy rzetelnie, terminowo i profesjonalnie.

Partnerzy

Magnaflux (część ITW Ltd) jest globalnym producentem i światowym liderem sprzętu i materiałów do badań nieniszczących metodą magnetyczno-proszkową i penetracyjną dla tych, którzy cenią wysoką jakość produktów, profesjonalną obsługę i dbają o środowisko. Produkty Magnaflux znajdują zastosowanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, spożywczym i okrętowym, energetyce, petrochemii i wydobyciu ropy i gazu oraz kolejnictwie i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykrywania pęknięć, nieciągłości powierzchniowych i podpowierzchniowych.

Obsługę klientów realizują 3 główne biura (UK, Niemcy i Szwecja) oraz szeroka sieć ponad 80 dystrybutorów dedykowanych do lokalnego wsparcia i pomocy merytorycznej.

Link do strony producenta

RWE Power International (RWE nPower) świadczy specjalistyczne usługi pokrywające wszystkie działania obiektów energetycznych od projektowania, budowania, uruchamiania i utrzymania ruchu, aż do ich ewentualnej likwidacji. Dział Inspekcyjny wdrożył w latach 90-tych nowoczesne, zaawansowane technologie, skomputeryzowane systemy diagnostyczne do skomplikowanych geometrycznie elementów turbin i generatorów. Zaawansowanie technologiczne i jakość badań diagnostycznych oferowanych w energetyce przez specjalistów z RWE nPower nie ma sobie równych w Europie.

Link do strony producenta

Sonaspection International Ltd. to profesjonalny producent szerokiej gamy próbek wzorcowych i odniesienia (standardowych i specjalnych), próbek z wadami i ich zestawów dla szkolenia i egzaminowania w metodach NDT. To także producent próbek o wymiarach 1:1 z materiałów specyfikowanych przez klienta dla celów skalowania, prób i walidacji metod/technik badawczych.

Link do strony producenta

SONATEST jest grupą firm brytyjskich i amerykańskich produkujących od ponad 50 lat systemy, aparaty i wyposażenie do badań NDT. Jest znany od 1958 roku głównie jako czołowy producent wysokiej jakości defektoskopów, grubościomierzy i głowic ultradźwiękowych.

Link do strony producenta

Spectronics Corporation jest producentem sprzętu i akcesoriów do emisji promieniowania ultrafioletowego o różnych długościach fali (UV-A, -B, -C) dla różnych zastosowań laboratoryjnych, przemysłowych, kryminalistycznych, w tym również dla technik fluorescencyjnych metod badań nieniszczących (NDT).

Link do strony producenta

Firma TSC Inspection Systems została wydzielona z University College London w 1984 roku przez grupę naukowców w celu opracowania takiej metody badań elementów podwodnych, która da obiektywny wynik, niezależny od operatora oraz zmian przenikalności i podatności magnetycznej materiału badanego obiektu. We współpracy z koncernami BP, BG, Conoco oraz Shell powstała metoda ACFM (Alternating Current Field Measurement - Pomiaru Pola Prądu Zmiennego), zaliczająca się do elektromagnetycznych metod badań nieniszczących. Jej głównym zadaniem jest wykrywanie i określanie wymiarów (długości i głębokości) pęknięć w metalach.

Metoda ACFM umożliwia badanie praktycznie wszystkich stopów metali, również tych pokrytych powłokami antykorozyjnymi bez potrzeby ich usuwania. To stanowi jej przewagę nad metodą magnetyczno-proszkową. W porównaniu z metodą prądów wirowych ACFM nie jest wrażliwa na lokalne zmiany przenikalności i podatności magnetycznej materiału badanej konstrukcji. Z tego faktu wynika łatwiejsza i znacznie bardziej obiektywna ocena wyniku badania.

Metoda ACFM jest z powodzeniem wykorzystywana w przemyśle petrochemicznym i gazowniczym (w sektorach offshore i onshore, w tym także do badania konstrukcji podwodnych), zbrojeniowym, górniczym oraz w energetyce jądrowej. 

Link do strony producenta

Projekt UE

Urząd marszałkowski województwa pomorskiego

1 maja br. rozpoczęliśmy realizację projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, o nazwie:

„Zaawansowane badania nieniszczące węzłów wirników turbin energetycznych bez demontażu oraz gorących elementów konstrukcji urządzeń i instalacji petrochemicznych podczas eksploatacji”.

Celem projektu jest opracowanie zaawansowanych badań nieniszczących węzłów wirników turbin energetycznych bez demontażu oraz gorących elementów konstrukcji urządzeń i instalacji petrochemicznych podczas eksploatacji.

Efektem projektu będzie skonstruowanie, zbudowanie i wdrożenie unikalnych skanerów z własnym napędem według zgłoszenia patentowego do prowadzenia badań nieniszczących węzłów wirników turbin energetycznych bez demontażu oraz opracowanie, skonstruowanie i wdrożenie systemu do prowadzenia badań nieniszczących gorących elementów konstrukcji urządzeń i instalacji petrochemicznych i innych podczas eksploatacji.

Wartość projektu: 1 120 681,12 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 760 163,56 PLN

Kontakt

Biuro - Zarząd

Przyjmowanie zapytań i zamówień,
wystawianie ofert i faktur

ul. Lotnicza 119,
80-297 Banino k/Gdańska,

tel. +48 58 684 86 61
      +48 58 684 86 62

e-mail: kontakt@koli.eu 

Facebook: https://www.facebook.com/KoliNDT/

Filia - Serwis

Serwis i sprawdzanie
negatoskopów

ul. Stokrotkowa 14,
87-100 Toruń,

tel. +48 56 654 66 27

e-mail: serwis@koli.eu