Aktualności

49. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

26.10.2022

W dniach 17-20 października b.r., w Kołobrzegu, odbyła się 49-ta Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących. Była to doskonała okazja, aby po niemal 3 latach przerwy ponownie spotkać się i dzielić doświadczeniem z przedstawicielami laboratoriów badań nieniszczących, komórek kontroli jakości, ośrodków szkoleniowych, a także kadrą kierowniczą i inspektorami UDT, TÜV, PRS i wielu innych instytucji.

Ponadto KKBN to możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami oraz najnowocześniejszą technologią w branży NDT.

W tym roku, jako wystawcy, mieliśmy również okazję zaprezentować przykłady produktów, które znajdują się w naszej ofercie. Były to między innymi defektoskopy ultradźwiękowe (Sonatest), skanery do badań ultradźwiękowych techniką Phased Array (Koli), sprzęt i preparaty do badań magnetyczno-proszkowych (Magnaflux, Baugh&Weedon), negatoskop LED (Koli) i wiele innych.

Podczas konferencji szczególnym zainteresowaniem cieszył się konwencjonalny defektoskop ultradźwiękowy Sonatest WAVE. Ten interaktywny aparat oferuje możliwość wyświetlania A-skanu w drodze wiązki na zaprojektowanym wcześniej obiekcie, wyjątkowy ekran dotykowy oraz możliwość stworzenia własnego menu. Te i inne funkcje powodują, że WAVE jest obecnie najnowocześniejszym defektoskopem ultradźwiękowym na rynku.

Zainteresowanie wzbudziła również funkcja TFMi w defektoskopie Phased Array, TOFD i TFM Sonatest Veo3. TFMi to technologia łączenia 4 różnych zobrazowań TFM w jedno, co powoduje, że rozdzielczość i dokładność badania jest jeszcze większa. Jest to funkcja stworzona przez firmę Sonatest i znajdująca się tylko w tych defektoskopach.

Tematy poruszane podczas sesji i warsztatów oraz wystawa sprzętu i wyposażenia do badań nieniszczących sprawiły, że 49. Krajową Konferencję NDT można uznać za niezwykle udaną.

Zapraszamy do zgłaszania się na jubileuszową 50-tą Krajową Konferencję Badań Nieniszczących w przyszłym roku i odwiedzenia naszego stoiska

zoom
Gotowi na prezentację naszych produktów!
zoom
Nasze stoisko odwiedziło wielu uczestników
zoom
Wszystko gotowe na otwarcie
zoom
Skaner z łańcuchem do badania Phased Array obwodowych złączy rurowych
zoom
Nasze skanery do badania złączy spawanych techniką Phased Array
zoom
Sonatest Veo3 - zaawansowany defektoskop ultradźwiękowy z możliwością jednoczesnego badania Phased Array, TOFD i TFM
zoom
Konwencjonalne defektoskopy ultradźwiękowe marki Sonatest: D-70 oraz Wave
zoom
Sonatest Wave - najnowocześniejszy defektoskop ultradźwiękowy na rynku. Posiada funkcje Scan Plan (wyświetlanie A-skanu na wyrysowanym obiekcie), możliwość zaprojektowania własnego menu oraz czuły ekran dotykowy.

wstecz