1. Home Dir Arrow 1
  2. O firmie

O firmie

Z przyjemnością i satysfakcją proponuję Państwu współpracę z naszą firmą, która powstała w marcu 1991 roku jako "Koli" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Świadczymy usługi w zakresie niezależnych inspekcji i nadzorów oraz pomiarów i badań nieniszczących (NDT).

Ponadto służymy doradztwem i szeroką ofertą aparatury, wyposażenia i materiałów do badań metodami nieniszczącymi w oparciu o reprezentację czołowych producentów zagranicznych i/lub własne opracowania i patenty.

Specjalizujemy się głównie w nieniszczących badaniach metodami elektromagnetycznymi (badania magnetyczno-proszkowe MT, ACFM) i ultradźwiękowymi (UT, pomiary grubości UTT, Phased Array PAUT) złączy spawanych, odkuwek i odlewów w konstrukcjach urządzeń pracujących w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rafineryjnym, celulozowo-papierniczym, energetyce i innych.

Doświadczona i wyspecjalizowana kadra, nowoczesna aparatura i wyposażenie, uprawnienia zawodowe oraz referencje od renomowanych klientów krajowych i zagranicznych ośmielają nas zaprosić Państwa do współpracy i zapewnić, że powierzone nam zadania wykonamy rzetelnie, terminowo i profesjonalnie.

Partnerzy

Baugh & Weedon to założona w 1967 roku Brytyjska firma dostarczająca do przemysłu produkty i usługi z zakresu badań nieniszczących. Baugh & Weedon to znany producent ław magnetycznych do badań magnetyczno-proszkowych (MT) oraz gotowych linii do badań penetracyjnych (PT). Baugh & Weedon dostarcza także wyposażenie do badań magnetyczno-proszkowych, takie jak Lampy UV oraz światła białego (Lumazon), mierniki UV i światła białego w jednym (LumaCheck) oraz szeroki zakres preparatów chemicznych do badań magnetyczno-proszkowych i penetracyjnych. Baugh & Weedon w swojej ofercie posiada także szeroki zakres ultradźwiękowych mierników grubości, defektoskopów EMAT, defektoskopów ultradźwiękowych, ultradźwiękowych łazików horyzontalnych i wielu innych. 

Link do strony producenta

Magnaflux (część ITW Ltd) jest globalnym producentem i światowym liderem sprzętu i materiałów do badań nieniszczących metodą magnetyczno-proszkową i penetracyjną dla tych, którzy cenią wysoką jakość produktów, profesjonalną obsługę i dbają o środowisko. Produkty Magnaflux znajdują zastosowanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, spożywczym i okrętowym, energetyce, petrochemii i wydobyciu ropy i gazu oraz kolejnictwie i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykrywania pęknięć, nieciągłości powierzchniowych i podpowierzchniowych.

Obsługę klientów realizują 3 główne biura (UK, Niemcy i Szwecja) oraz szeroka sieć ponad 80 dystrybutorów dedykowanych do lokalnego wsparcia i pomocy merytorycznej.

Link do strony producenta

RWE Power International (RWE nPower) świadczy specjalistyczne usługi pokrywające wszystkie działania obiektów energetycznych od projektowania, budowania, uruchamiania i utrzymania ruchu, aż do ich ewentualnej likwidacji. Dział Inspekcyjny wdrożył w latach 90-tych nowoczesne, zaawansowane technologie, skomputeryzowane systemy diagnostyczne do skomplikowanych geometrycznie elementów turbin i generatorów. Zaawansowanie technologiczne i jakość badań diagnostycznych oferowanych w energetyce przez specjalistów z RWE nPower nie ma sobie równych w Europie.

Link do strony producenta

IMechE ETS (dawniej Argyll-Ruane), firma będąca częścią Institution of Mechanical Engineers, świadczy usługi z zakresu badań nieniszczących oraz inspekcji. Zakres usług obejmuje szkolenia, kursy, egzaminy oraz konsultacje z zakresu NDT. Właściciel Sonaspection International Ltd.   

Link do strony firmy

Sonaspection International Ltd. to profesjonalny producent szerokiej gamy próbek wzorcowych i odniesienia (standardowych i specjalnych), próbek z wadami i ich zestawów dla szkolenia i egzaminowania w metodach NDT. To także producent próbek o wymiarach 1:1 z materiałów specyfikowanych przez klienta dla celów skalowania, prób i walidacji metod/technik badawczych.

Link do strony producenta

SONATEST jest grupą firm brytyjskich i amerykańskich produkujących od ponad 50 lat systemy, aparaty i wyposażenie do badań NDT. Jest znany od 1958 roku głównie jako czołowy producent wysokiej jakości defektoskopów, grubościomierzy i głowic ultradźwiękowych.

Link do strony producenta

TSC Inspection Systems to firma wydzielona z University College London w 1984 roku przez grupę naukowców, w celu opracowania takiej metody badań elementów podwodnych, która da obiektywny wynik, niezależny od operatora oraz zmian przenikalności i podatności magnetycznej materiału badanego obiektu. We współpracy z koncernami BP, BG, Conoco oraz Shell powstała metoda ACFM (Alternating Current Field Measurement - Pomiaru Pola Prądu Zmiennego), zaliczająca się do elektromagnetycznych metod badań nieniszczących. Jej głównym zadaniem jest wykrywanie i określanie wymiarów (długości i głębokości) pęknięć w metalach, co daje tej metodzie ogromną przewagę nad badania magnetyczno-proszkowymi.

Link do strony producenta

Kontakt

Biuro - Zarząd

Przyjmowanie zapytań i zamówień,
wystawianie ofert i faktur

ul. Lotnicza 119,
80-297 Banino k/Gdańska,

tel. +48 58 684 86 61
      +48 58 684 86 62

e-mail: kontakt@koli.eu 

Facebook: https://www.facebook.com/KoliNDT/

Filia - Serwis

Serwis i sprawdzanie
negatoskopów

ul. Stokrotkowa 14,
87-100 Toruń,

tel. +48 501 503 978

e-mail: serwis@koli.eu