Aktualności

50-ta Jubileuszowa Konferencja Badań Nieniszczących

24.10.2023

W dniach 17-19 października b.r., w Kołobrzegu, odbyła się 50-ta Jubileuszowa Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących. 

KKBN to przede wszystkim możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami oraz najnowocześniejszą technologią w branży NDT, ale również szansa na wysłuchanie ciekawych wykładów i zaprezentowanie innym swoich osiągnięć.

W tym roku, jako wystawcy, mieliśmy okazję zaprezentować produkty, które znajdują się w naszej ofercie. Były to między innymi defektoskopy ultradźwiękowe (Sonatest), skanery do badań ultradźwiękowych techniką Phased Array (Koli) - w tym nasz najnowszy skaner Jireh do badań złączy spawanych techniką Phased Array na rurach o małej średnicy, sprzęt i preparaty do badań magnetyczno-proszkowych (Magnaflux, Baugh&Weedon), negatoskop LED (Koli) i wiele innych.

Tak jak i w zeszłym roku, największą popularnością cieszył się nowoczesny defektoskop Sonatest Wave oraz defektoskop Phased Array z funkcją TFM Sonatest Veo3 ale duże zainteresowanie wzbudziły również dedykowane wzorce do badań ultradźwiękowych, które wykonujemy samodzielnie lub we współpracy z firmą Sonaspection. 

Dodatkowo, w tym roku mieliśmy okazję zaprezentować, w sesji pretendentów do nagród im Prof. Pawłowskiego, referat pod tytułem "Badania ultradźwiękowe Phased Array zaczepów choinkowych stopek łopatek stopni L-0 po stronie turbiny i generatora w elektrowni jądrowej w Szwecji". Przedstawiliśmy w nim przebieg prac badawczo-rozwojowych, proces walidacji oraz sposób przeprowadzenia badań w elektrowni jądrowej Forsmark w Szwecji. Ciekawa tematyka, nowoczesne rozwiązania oraz dobrze przygotowana prezentacja sprawiły, że nasz pracownik, Rafał Obłąkowski, zdobył nagrodę im Prof. Pawłowskiego dla najlepszego młodego referenta.

A już teraz miło nam poinformować, że kolejna - 51 KKBN odbędzie się w przyszłym w roku we Wrocławiu. Zapraszamy do uczestnictwa! 

wstecz