Aktualności

FMC-TFM – nowe rozwiązanie dla produktów marki Sonatest

26.04.2018

Sonatest, producent światowej klasy defektoskopów ultradźwiękowych, z okazji 60-lecia swojej działalności, wprowadza na rynek najnowocześniejszą technologię FMC-TFM – technikę rejestracji danych za pomocą głowicy wieloprzetwornikowej (array) oraz późniejszego zobrazowania wyników, umożliwiającą uzyskanie niezwykle wysokiej dokładności i rozdzielczości badania.

FMC (ang. Full Matrix Capture) to technika, w której pojedynczy element (przetwornik) głowicy generuje falę ultradźwiękową, która jest następnie odbierana przez wszystkie elementy, łącznie z nadawczym. Na podstawie zebranych danych tworzone są A-skany, będące odzwierciedleniem każdej możliwej kombinacji pary nadajnik-odbiornik.

TFM (ang. Total Focusing Method) to sposób zobrazowania danych, pozyskanych za pomocą techniki FMC. Specjalny algorytm wykorzystuje wszystkie zebrane A-skany do uzyskania obrazu ogniskowanego w każdym punkcie ekranu (pikselu).

FMC-TFM to najnowocześniejsza technologia, która:

  • pozwala na uzyskanie rozdzielczości, dochodzącej do 0,1 mm2,
  • optymalizuje sposób zobrazowania wad przy jednoczesnej poprawie czynnika SNR (stosunek poziomu sygnału do szumu),

  • umożliwia dostosowanie zobrazowania do sposobu propagacji i rodzaju fali (np. filtrowanie wyłącznie na emitowaną falę L i odbieraną falę T),

  • może być stosowana przy jednoczesnym, standardowym badaniu Phased-Array – dzięki temu zebrane dane mogą być zmienione w zobrazowanie TFM w dowolnym momencie, nawet po zakończeniu badania.

FMC-TFM to rozwiązanie dostępne dla nowych i istniejących defektoskopów Phased-Array VEO+, jako opcja oprogramowania.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu:

 

e-mail: kontakt@koli.eu

tel: 58 684 86 61

      58 684 86 62

zoom
Porównanie: liniowy Phased Array vs TFM
zoom
Porównanie: Liniowy Phased Array vs TFM

wstecz