1. Home Dir Arrow 1
  2. Usługi Dir Arrow 2
  3. Badania ACFM®
Usługi

Badania ACFM®

Metoda ACFM® (Alternative Current Field Measurement) zalicza się do rodziny metod elektromagnetycznych badań nieniszczących. Jej głównym zadaniem jest wykrywanie i określenie wymiarów (długości i głębokości) pęknięć powierzchniowych w metalach.

Badania ACFM polegają na wzbudzeniu w badanym materiale prądów wirowych i następnie rejestrowaniu zmian w ich wielkości. Wpływ na wielkość natężenia prądów wirowych będą miały wady materiałowe – zwłaszcza pęknięcia wychodzące na powierzchnię.

Metoda ACFM może być z powodzeniem stosowana do wymiarowania wad o głębokościach przekraczającej 20mm, w stalach zarówno magnetycznych jak i niemagnetycznych. Ponadto dużym atutem tej metody jest możliwość skanowania przez powłoki niemagnetyczne (farby, powłoki antykorozyjne, itp.)! Brak konieczności usuwania powłok ochronnych ze stali przed badaniem i ponowne jej zabezpieczenie po wykonaniu badania znacząco wpływa na redukcję kosztów przeprowadzenia remontu jak i zaoszczędzenie czasu, co może dać metodzie ACFM ogromną przewagę nad tak popularną metodą jak badania magnetyczno-proszkowe.

Zainteresowany? Wyślij zapytanie!

Kontakt

Biuro - Zarząd

Przyjmowanie zapytań i zamówień,
wystawianie ofert i faktur

ul. Lotnicza 119,
80-297 Banino k/Gdańska,

tel. +48 58 684 86 61
      +48 58 684 86 62

e-mail: kontakt@koli.eu 

Facebook: https://www.facebook.com/KoliNDT/

Filia - Serwis

Serwis i sprawdzanie
negatoskopów

ul. Stokrotkowa 14,
87-100 Toruń,

tel. +48 501 503 978

e-mail: serwis@koli.eu