Aktualności

Sonatest Veo3

22.04.2021

W 2010 roku Sonatest wprowadził na rynek pierwszy defektoskop phased array Veo, który posiadał funkcje planu skanowania oraz widok 3D na żywo z możliwością śledzenia wiązki.

Veo+ światło dzienne ujrzało w 2016 roku. Wprowadzono w nim koncepcję zdalnej aktualizacji urządzenia, umożliwiając użytkownikowi użycie pełnej mocy i elastyczności ogromnej ilości kanałów phased array. Pakiet oprogramowania XPair był pionierem w dziedzinie zdalnej obsługi urządzenia, dając możliwość pełnej kontroli nad urządzeniem oraz dzielenie się ekranem defektoskopu, nawet, gdy znajdujesz się w zupełnie innym miejscu na świecie. Sonatest to także pierwsza firma, która wprowadziła funkcję korekty dla zakrzywionej powierzchni, zwiększając pewność badań złączy obwodowych m.in. na rurociągach.

Teraz prezentujemy Veo3. Defektoskop wyposażony w niezwykle nowoczesny panel dotykowy PCAP, dający możliwość jeszcze szybszej i precyzyjniejszej obsługi urządzenia. Ale to co sprawia, że Veo3 wyróżnia się na tle konkurencji, to funkcja wykorzystania wielu technik i stworzenia wielu zobrazowań w czasie rzeczywistym podczas jednego skanowania. Jednoczesne przeprowadzenie badań Phased-Array, TOFD i TFM jest już realne. Porównywanie kolejnych trybów bywa frustrujące i pochłania mnóstwo czasu. Dzięki Veo3, które posiada możliwość jednoczesnego wyświetlania zobrazowania PA oraz kilku skanów TFM, identyfikacja i wymiarowanie wskazań, z wysokim wskaźnikiem P.O.D., stają się dużo prostsze.

Funkcja wielu technik, łącząca phased-array z TFM, daje możliwość czerpania korzyści z niesamowitej rozdzielczości i zaawansowanego wymiarowania TFM, przy jednoczesnym spełnieniu uznanych norm i procedur na badania phased-array. Nie trzeba niczego zmieniać w już zatwierdzonych procedurach, ani ponownie przechodzić procesów uznawania danej techniki badawczej.

Veo3 jest urządzeniem uniwersalnym, przydatnym w rozwiązywaniu najrozmaitszych wyzwań badawczych. Jego zaawansowane komponenty potrafią wygenerować jednocześnie do 6 skanów TFM na żywo, złożonych z wielu źródeł FMC, pochodzących z różnych głowic. Umożliwia to użytkownikowi końcowemu zogniskować swoją uwagę na tym co najistotniejsze, pozwalając na skuteczne przeprowadzenie najtrudniejszych badań.

Wszystkie dane, przechwycone podczas użycia trybu skanowania FMC (Full Matrix Capture), mogą zostać zapisane na Veo3. W rezultacie, po przeprowadzeniu skanowania, możliwe jest wykonanie szczegółowej analizy danych, łącznie z porównaniem wyników z wcześniejszymi badaniami, w celu uwidocznienia trendów oraz szybkości przyrostu wielkości wad/korozji. Oprogramowanie UTStudio+ posiada szerokie możliwości asystowania inspektorowi/ekspertowi lub może służyć po prostu do przenoszenia danych z urządzenia i ich późniejszej analizy na komputerze, nie wstrzymując pracy operatora.

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się pod linkiem i na poniższym filmie:

Veo3 - broszura

wstecz